Dni Oszczędzania Energii w Silver Tower Center

              14 i 15 listopada Koło Naukowe EtaKsi miało okazję wziąć udział w dwunastej edycji Dni Oszczędzania Energii. W trakcie tych cyklicznych wydarzeń, bardzo istotna jest popularyzacja zasad zrównoważonego rozwoju w budownictwie w aspekcie poprawy efektywności energetycznej oraz zrównoważonej idei projektowania budynków.

                Tegoroczna edycja poruszała tematy związane z kompleksową głęboką termomodernizacją oraz rewitalizacją, zwłaszcza budynków będących pod ochroną konserwatorską.

 

                Członkowie koła mieli okazję zobaczyć, jak wygląda przygotowanie takiego wydarzenia od strony technicznej. Pomagaliśmy przygotowywać materiały promocyjne firm, prezentujących się podczas konferencji oraz rejestrowaliśmy uczestników wydarzenia. Otrzymaliśmy możliwość brania aktywnego udziału w konferencji. Uczestniczyliśmy w wykładach i prezentacjach prelegentów.

                   W trakcie wykładów zostały poruszone tematy wymagań jakości powietrza, projektowania elewacji z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, działania pomp ciepła oraz świadczeń charakterystyki energetycznej. Dodatkowo, w przerwie między wykładami, uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia działania detektora, zapoznać się z produktami producentów przybyłych na konferencję oraz udać się na poczęstunek.

                  Mieliśmy także okazję posłuchać wykładu opiekuna naszego koła, profesora Krzysztofa Schabowicza na temat wymagań prawnych dotyczących ochrony cieplnej, akustycznej oraz przeciwpożarowej budynków termomodernizowanych, przebudowanych oraz rozbudowywanych.

                   Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład wygłoszony przez dr inż. Jerzego Sowę, na temat wymagań i realiów jakości powietrza wewnętrznego oraz skuteczności systemów wentylacyjnych oraz ich wpływ na efektywność budynków.

                  Udział w konferencji był dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem, dzięki któremu mogliśmy spojrzeć na zagadnienia oszczędzania energii w szerszej perspektywie. Zdobyta wiedza z pewnością przyda nam się w dalszej pracy w kole oraz na uczelni.

                W podziękowaniu za pomoc przy organizacji wydarzenia członkowie koła EtaKsi otrzymali materiały konferencyjne oraz certyfikaty uczestnictwa.

Zredagowały:
Marta Filipowicz, Milena Szymczak, Aleksandra Piechota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *