Robodrift 2017 – podsumowanie

Dnia 14 maja 2017 r. w garażu przy Strefie Kultury Studenckiej odbyła się czwarta edycja zawodów Robodrift organizowanych przez koło MKNM „Synergia”.

Roboty zaprezentowane przez studentów Politechniki Wrocławskiej, a także innych uczelni miały możliwość wzięcia udziału w kilku kategoriach. Przeszkody na torach Off Road oraz Rescue zostały zaprojektowane oraz skonstruowane przez nasze koło.

 

 

W sobotę do późnych godzin nocnych pracowaliśmy nad ich budową, aby w niedzielę rano zaprezentować całość uczestnikom oraz widzom. Udowodniliśmy jak w kilka godzin można skonstruować przeszkody przykuwające wzrok i zainteresowanie zebranych gości, mając do dyspozycji zaledwie płyty OSB, wkręty i potrzebne narzędzia.

Budowanie toru było ciekawym doświadczeniem szczególnie dla członków z mniejszym stażem, zwłaszcza jeśli chodzi o projektowanie i zdobywanie praktycznych umiejętności. W końcu nie codziennie mamy do czynienia z wyrzynarką czy wkrętarką!

Zgromadzona publiczność dopingowała roboty podczas zmagań na naszych torach, a także w trakciewyścigów na czas oraz walk robotów. Jedną z bardziej widowiskowych konkurencji było Power Challenge, czyli przeciąganie samochodu przez roboty. Bezkonkurencyjna w tej kategorii okazała się maszyna skonstruowana przez studenta naszej uczelni, Patryka Zalisko, która bez problemu poradziła sobie z ważącym kilka ton samochodem.

 

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach!

Dorota Łukomska Robodrift1

Robodrift2

Robodrift3

Robodrift4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *