Konferencja Puzzel 2017 – Podsumowanie

                W pierwszy weekend kwietnia, 1-2.04.2017, odbyła się kolejna edycja Wrocławskiej Konferencji Studentów Nauk Technicznych i Ścisłych „Puzzel”. Jednym z jej współorganizatorów jest Koło EtaKsi.

                Uczestnicy VI edycji konferencji mieli okazję wysłuchać referatów z różnych dziedzin, prowadzonych równolegle w 5 salach. Tematyka obejmowała szeroki zakres, począwszy od budownictwa i architektury, przez biologię, chemię, aż po fizykę. Inną formą prezentacji były sesje posterowe, gdzie łatwo było zapoznać się z badaniami i osiągnięciami innych osób. Taka forma umożliwia swobodną dyskusję oraz wymianę opinii.

                 W tym roku jednym z prelegentów był nasz kolega, a jednocześnie prezes EtaKsi, Adam Sterniuk. Wygłosił on referat pt. „Obciążenie wspornikowej konstrukcji tarasu widokowego wiatrem – porównanie podejść obliczeniowych”, a następnie poprowadził krótką dyskusje. Adam podsumował konferencje w ten sposób : „Samo podejście do konferencji pozwala wyjść poza granice strefy komfortu, co przekłada się na własny rozwój i poprawę umiejętności związanych z wystąpieniami publicznymi, etc. Samą konferencję określiłbym mianem rzeczowej i bogatej merytorycznie, jednocześnie przygotowaną i koordynowaną na poziomie odpowiadającym ogólnopolskim standardom.”

                Członkowie Koła szczególnie zaangażowali się w sesje architektoniczno-budowlane, na których brali czynny udział w prowadzeniu oraz fotografowaniu. Jednak nie zabrakło ich również w innych miejscach, w tym także na sesjach posterowych oraz wykładzie honorowym, który w sobotę poprowadził dr Tomasz Rożek, znany między innymi z serii popularnonaukowej „Sonda 2” nadawanej przez Program 2 Telewizji Polskiej, a w niedzielę dr hab. Katarzyna Piekarska, Profesor Politechniki Wrocławskiej zajmująca się ochroną powietrza i ekologią.

                Na wyróżnienie zasługuje nasza koleżanka, Alicja Podgórska, która już 2 rok jest jednym z głównych koordynatorów i świetnie sobie radzi z tym trudnym zadaniem, jakim jest kwestia organizacji wydarzenia.

Puzzel w liczbach :

  • 447 zgłoszeń,
  • 219 referatów,
  • 264 postery,
  • 2 dni, 4 sesje posterowe, 20 sesji referatowych.

Puzzel 1

Puzzel 2

Puzzel 3

Puzzel 4

Puzzel 5

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *